logotype

24. FINAŁ WOŚP - GRAMY ZE SZTABEM!

MIERZYMY WYSOKO! Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. 10.01.2016 r. Grupa Inicjatyw Twórczych również zagra z Orkiestrą!

STALOWA WOLA I GIT GRAJĄ Z ORKIESTRĄ

W Spółdzielczym Domu Kultury zawiązał się Sztab, który oficjalnie rozpoczął swoją działalność. Stalowa Wola to miasto, które bierze udział w orkiestrowych finałach nieprzerwania od samego początku działalności charytatywnego przedsięwzięcia Jerzego Owsiaka. Na przestrzeni lat Fundacja WOŚP obdarowała lokalny szpital sprzętem wartym kilkaset tysięcy złotych. W samym roku 2014 do stalowowolskiej lecznicy trafił sprzęt za ponad 200 tysięcy złotych. To niewątpliwe motywuje tysiące mieszkańców „hutniczego grodu” do ciągłego  wspierania Orkiestry. Najważniejszy jest oczywiście cel ogólny, czyli wspierania wszystkich placówek zdrowia w najnowocześniejsze urządzenia ratujące życie dzieci, a także od kilku lat zapewniające godną opiekę medyczną seniorów. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ciągu 24 lat na sprzęt medyczny i ogólnokrajowe programy medyczne i edukacyjne wydała ponad 650 milionów złotych.

Oficjalnym organizatorem i partnerem Sztabu zostało nasze stowarzyszenie z czego jesteśmy bardzo dumni. Praktycznie wszyscy członkowie naszego stowarzyszenia są członkami lokalnego Sztabu i czynnie uczestniczą w pracach przygotowawczych do 24. Finału.

Stalowowolski Sztab przygotowuje już 24. Finał WOŚP w naszym mieście. W związku z tym organizowany będzie szereg imprez kulturalno-rozrywkowych i sportowych dla mieszkańców oraz naturalnie kwesta pieniężna. Do tego jednak potrzeba wolontariuszy…

 
POTRZEBNI WOLONTARIUSZE

Sztab jest na etapie przygotowywania Finału oraz pozyskiwania wolontariuszy. W tym celu zorganizowane zostaną „castingi”, które odbędą się 1, 3 i 8 grudnia 2015 roku o godzinie 18:00 w Spółdzielczym Domu Kultury. Mogą wziąć w nich udział wszyscy chętni, którzy chcą zostać wolontariuszami i uczą się w gimnazjach oraz szkołach średnich powiatu stalowowolskiego oraz oczywiście starsi mieszkańcy naszego powiatu. Na „casting” należy zabrać ze sobą dokument tożsamości oraz zdjęcie w formacie legitymacyjnym. Wszystkie niepełnoletnie osoby zobowiązane będą, już po zarejestrowaniu o dostarczenie zgody prawnego opiekuna. Jest to wymóg niezbędnego bez którego nikt, kto nie ukończył 18. roku życia nie zostanie wolontariuszem!

Sztab zaprasza również wszystkich chętnych do udziału w pracach przygotowujących Finał. Na ludzi kreatywnych, pomysłowych i pracowitych organizatorzy czekają na zebraniach Sztabu w każdy wtorek i czwartek o godzinie 18:30 w Spółdzielczym Domu Kultury.

 
SPONSORZY MILE WIDZIANI

Oczywiście Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak każde wydarzenie potrzebuje środków niezbędnych do jego realizacji. Sztab zachęca wszystkich, którzy chcą wspomóc organizację Finału w Stalowej Woli do współpracy. Za okazaną pomoc Sztab zapewnia reklamę werbalną na wydarzeniach towarzyszących, a także na materiałach promocyjnych Sztabu, takich jak plakaty oraz reklamę za pośrednictwem strony internetowej i sztabowego facebook-a. Największym podziękowaniem będzie jednak nieskończona wdzięczność tych, którym dzięki idei WOŚP uda się pomoc.

W kwestiach sponsoringu można kontaktować się ze Sztabem bezpośrednio:

 • SZEF SZTABU: KATARZYNA JABŁOŃSKA – 725-970-669 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Z-CA SZEFA SZTABU: NATALIA PAWLUK – 781-318-355 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • oraz przez naszą stronę internetową: www.wosp.stalowawola.pl
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • i facebook-a: www.facebook.com/sztabstalowawola
 • Nr konta bankowego - 56 9430 0006 0024 3410 2000 0024 (SANBank)

Sztab informuje, że istnieje możliwość odpisania darowizn od podatku (w tym celu należy wcześniej ustalić indywidualnie kwestie sponsoringu).

AUKCJE CHARYTATYWNE I ALLEGRO

Co roku dużym powodzeniem cieszą się aukcje charytatywne, która są organizowane w tradycyjny sposób podczas wydarzeń towarzyszących ale prawdziwym hitem ostatniego Finały były aukcje allegro. Za pośrednictwem specjalnie dedykowanego portalu charytatywni.allegro (http://charytatywni.allegro.pl/o-mnie/WOSP_STW). Sztaby WOŚP mogą wystawiać na licytację przedmioty przekazywane przez darczyńców. Ta forma świetnie się sprawdziła i przyczyniła się niewątpliwie do świetnego wyniku finansowego poprzedniej zbiórki. Sztab zachęca do przekazywania przedmiotów na licytację oraz naturalnie do brania udziału w aukcjach.
 

SZTAB WOŚP STALOWA WOLA

We wszelkich kwestiach dotyczących wolontariatu, sponsoringu, aukcji charytatywnych oraz w każdej innej sprawie Sztab prosi o kontakt:

 • Stalowowolski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  Spółdzielczy Dom Kultury, ul. Gen. L. Okulickiego 32, 37-450 Stalowa Wola
  www: www.wosp.stalowawola.pl
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  facebook: www.facebook.com/sztabstalowawola
  SZEF SZTABU: KATARZYNA JABŁOŃSKA – 725-970-669 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  Z-CA SZEFA SZTABU: NATALIA PAWLUK – 781-318-355 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Serwis internetowy powstał w ramach projektu pn. "Centrum Aktywizacji Organizacji Pozarządowych", finansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich
   

 

2020  Grupa Inicjatyw Twórczych w Stalowej Woli   globbers joomla templates