logotype

II Edycja Stalowa Wola dla Serca

Witajcie drodzy mieszkańcy i sympatycy naszej akcji. Druga edycja już za nami. Za nami również już koniec ciepłych dni i gwieździstych nocy. Więc to na pewno czas na podsumowanie. Akcję zaczęliśmy już w pod koniec kwietnia rozpoczynając zbiórkę publiczną przy kasach w sieci sklepów PSS "Społem". Od razu dodam że jest to firma która wspiera nasze działania od początku. Dzięki "Społem" nasi wolontariusze mają zawsze siłę by z pełną werwą pomagać nam w działaniach. Również dzięki porozumieniu z zarządem urządzenia zakupione z naszej akcji zawisły na budynkach PSS-u, czyli na Hali Targowej przy ul. Okulickiego a także na restauracji "Słoneczna" przy zbiegu ulic Popiełuszki i Okulickiego.

Również tak jak w ubiegłym roku podczas Dni Miasta i imprez organizowanych pod Miejskim Domem Kultury było zlokalizowane nasze miasteczko prozdrowotne organizowane w ramach nauki pierwszej pomocy i promocji naszej akcji. Miasteczko trwało trzy dni ale mimo niezbyt dobrej pogody Wasza obecność dopisała. 

W tym miejscu z całego serca chcemy podziękować wszystkim organizacjom i osobom które przyczyniły się do rozkręcenia naszego miasteczka. Przez te trzy dni działo się bardzo wiele. Podziękowania należą się strażakom OSP Stalowa Wola którzy dzielnie wspierali nas z nauką pierwszej pomocy i prezentowali swój sprzęt. Dziękujemy również stowarzyszeniu diabetyków z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków - Koło Stalowa Wola którzy przebadali pełno mieszkańców którzy dotarli na nasze miasteczko. Badali cukier, cholesterol i ciśnienie. Tutaj pragnę dodać że są to ludzie wielkiego serca i gorąco wspierają naszą akcję od samego początku. Kolejne podziękowania przesyłamy ratownikom PCK z Nowej Sarzyny którzy również od I edycji współpracują z nami podczas miasteczka. Swoją wiedzą i doświadczeniem szkolili dużych i małych przez całe dwa dni. Wykazali całą masę energii i zaangażowania. Podziękowania również dla pań dietetyczek które informowały jak dbać o zdrowie i swoje serducho. Jak zachować wigor i dobrą kondycję.

Przede wszystkim wielkie podziękowania należą się wolontariuszom którzy przez całe trzy dni dzielnie wspólnie z nami zbierali pieniążki.
Największe podziękowania należą się jednak mimo wszystko mieszkańcom stalowego grodu i sympatykom akcji. Robimy to dla was i z wami. Dziękujemy za każdą złotówkę przekazaną na naszą akcję, ale przede wszystkim dziękujemy za zaufanie jakie nam okazujecie.

Dla małego przypomnienia w naszym mieście dzięki mieszkańcom i sponsorom pojawiły się już dwa defibrylatory ogólnodostępne 24 h na dobę. Ale naszym głównym zadaniem jakie sobie postawiliśmy nie jest kupowanie i wieszanie defibrylatorów, lecz nauka pierwszej pomocy a co ważniejsze wyleczenie społeczeństwa z ogólno panującej znieczulicy. Pamiętajcie najważniejsze jest aby w razie naszych podejrzeń że z osobom która obok nas przechodzi na ulicy, czy w każdej innej sytuacji – podejść i odpowiednio zareagować. Jeśli przytomna zapytać czy nie możemy jakoś pomóc, a jeśli nie przytomna sprawdzić czynności życiowe wezwać pomoc i w razie konieczności przeprowadzić RKO. To bardzo ważne otwórzmy oczy na krzywdę innych.

Serwis internetowy powstał w ramach projektu pn. "Centrum Aktywizacji Organizacji Pozarządowych", finansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich
   

 

2020  Grupa Inicjatyw Twórczych w Stalowej Woli   globbers joomla templates