logotype

Kolejny defibrylator dla Stalowej Woli!

Rocznie dochodzi w Polsce do ok. 40 tys. przypadków nagłego zatrzymania krążenia: w domu, pracy, na ulicy. Najczęściej zupełnie niespodziewanie. To najczęstsza przyczyna zgonów, schorzenie w którym czas udzielonej pomocy odgrywa niebagatelną rolę. Dzięki defibrylatorom AED, umieszczonym w przestrzeni publicznej, każdy z nas może kogoś uratować, zanim pojawi się karetka. Kolejne, drugie takie urządzenie pojawiło się właśnie w Stalowej Woli, dzięki akcji „Stalowa Wola dla Serca”.

Czytaj więcej: Kolejny defibrylator dla Stalowej Woli!

Pierwszy AED już gotowy do niesienia pomocy!

Kiedyś pomyśleliśmy sobie, że fajnie byłoby umieścić w przestrzeni publicznej Stalowej Woli AED. Dlatego taki dzień jak dziś – 29 czerwca 2015 roku – pozostanie w naszych, stalowych sercach dniem szczególnym. Tego dnia to, czego tak bardzo chcieliśmy stało się faktem. Pomysł się zmaterializował, a nie pozostał tylko w naszych głowach. I jesteśmy z tego dumni :)

Czytaj więcej: Pierwszy AED już gotowy do niesienia pomocy!

Stalowa Wola dla Serca - Włącz się do akcji!

Czy wiesz, że ponad 70% przypadków nagłego zatrzymania krążenia (NZK) ma miejsce poza szpitalem? Każdego dnia, idąc do pracy, szkoły czy sklepu, możesz być świadkiem  takiego zdarzenia.

Czytaj więcej: Stalowa Wola dla Serca - Włącz się do akcji!
Serwis internetowy powstał w ramach projektu pn. "Centrum Aktywizacji Organizacji Pozarządowych", finansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich
   

 

2020  Grupa Inicjatyw Twórczych w Stalowej Woli   globbers joomla templates